Люджанський НВК: ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ Тростянецької районної ради Сумської області. Заснування місцевої школи в с. Люджа припадає на другу половину ХІХ ст., коли управління велося земством, на кошти якого з 1878 -1880 споруджується дерев’яне приміщення на дві класні кімнати та з квартирою для вчителя.
Всередині ХХ ст.. на територію села було дві школи, початкова чотирирічна, де навчалось біля 80 учнів,., та восьмирічна, в якій навчалось біля 200 школярів. В 1963 році в Люджанській школі відкривається перший серед сільських шкіл району кабінет хімії з підведеною проточною водою. Директором школи в той час була Абросімова М.І. В 1964 році за рахунок колгоспу «Рассвет», був збудований новий навчальний корпус №2, а в 1968 році ще й навчальний корпус №3.
Директором школи на цей час працює Новиков В.Ф., а завучем Лучанінова М.А. З 1973 року по 1996 директором школи працює Лучанінова М.А. За цей час роботи директора Лучанінової М.А. (більше двадцяти років) зроблена нова їдальня, яка вважалась кращою в районі, майстерня, заасфальтований двір.
Колектив школи завжди вважався дружним, працелюбним. Багато педагогів мали нагороди від районного відділу освіти. Зі стін школи вийшли чесні, порядні, сумлінні люди, які стали відомі не тільки в селі, а і за межами.
Це: - Сотніков С.П. – заступник Голови Тростянецької районної ради, - Ільгов В.В. – генерал, начальник гарнізону м. Києва - Ханюков М.Г. – військовий льотчик - Мар’єков Є.І. – хірург ЦРБ - брати Микола і Віктор Гостєви – військові льотчики - Ханюков Є.В. – лікар – експерт міста Києва, та багато інших.
З 1996 року в навчальному закладі працювала на посаді директора школи: Берднікова Г.І., Подшивайлов Д.І., Кравченко О.М., Півень Н.О. З 2007 року директором Люджнської ЗОШ І-ІІ ст.. – Панов В.В., заступником Клименко Т.І., заступником з господарських питань – Харченко О.В.
В 2009 році школа набуває статус навчально-виховного комплексу, на базі якого відкривається дошкільна група в кількості 9 чоловік. Навчальний заклад працює в п’ятиденному режимі. Діти навчаються в чотирьох пристосованих приміщеннях. Площа шкільного двору 1,5 га., на якому розташований спортивний майданчик та дитячий майданчик для дошкільної групи. Є бібліотека, шкільний краєзнавчий музей. Влітку щорічно функціонує пришкільний оздоровчий табір для учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій.
Табір працює в двох напрямках: оздоровлення і виховання. Учні 5-8 класів об’єднані в трудові загони. Школярі займаються суспільно-корисною працею, доглядають за квітниками та двома пам’ятниками загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни. Волонтерські загони протягом року надають посильну допомогу людям похилого віку. В НВЗ працюють гуртки: «Народознавство», «Дзвіночок», «Пошук», «Веселка», спортивна секція, «Книжкова лікарня». Навчально – виховний комплекс у НВК забезпечує 8 педагогів, з них - 8 з вищою освітою - 7 чоловік: - вищу категорію має -1 - І категорію – 6 - спеціаліст – 1. За останні 3 роки освітній рівень педагогів дещо підвищився. У 2008 році вчитель Клименко Т.І. приймала участь у районному конкурсі «Вчитель року – 2008»в номінації «Біологія», стала переможцем. В районному турі Всеукраїнського конкурсу моделі підготовки компетентного випускника досвід класного керівника визнаний один із найкращих. В районному етапі всеукраїнського конкурсу «Початкова школа ХХІ сторіччя» вчитель початкових класів Краснікова Л.І. була визнана переможцем.
У 2009 році в районному етапі обласного конкурсу «Золоте серце» вчитель Подшивайлова Л.М. була визнана претендентом на нагородження нагрудним знаком «Золоте серце», у 2011 році вчитель початкових класів Холодова Н.В. У 2012 році вчитель української мови і літератури Коновець Н.С., у 2013 роц знову витель математики і фізики Подшивайлова Л.М. Слід також і відмітити учнівські колективи НВК. Так при проведенні обласного конкурсу «Совенятко» природничо-математичного напрямку, учні 3 класу з математики виконали підсумкові конкурсні роботи, та показали найкращі навички читання, класовод Краснікова Л.І. А за результатами рейтингового оцінювання виконання районної програми «Обдарована молодь» учні НВК зайняли ІІІ місце серед шкіл І-ІІ ступенів, та ІІ місце за участь в районних конкурсах різного рівня, які проводив районний методичний кабінет відділу освіти у 2012-2013 н. р. За підсумками участі в районних спартакіадах, спортивна збірна команда НВК вже третій рік поспіль займає перше місце в третій групі, а розіграши Кубку шкільного футболу «Діти – майбутнє України» зайняли ІІІ місце серед шкіл району, вчитель Панов В.В. НВК направляє свою роботу на реалізацію районних програм « Діти і молодь України», «Фізичне здоров я – здоров я нації», «Обдарована молодь» та обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» до 2016 року.